زمان اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۰

 نتایج کنکورهای سال ۱۴۰۰ چه زمانی اعلام می‌شود؟

آزمون کارشناسی ۱۴۰۰ از چهارشنبه، ۹ تیر آغاز شد و ۱۲ تیر با شرکت داوطلبان در گروه‌های مختلف به پایان رسید.

نت در نت بر اساس اعلام سازمان سنجش تعداد ۶۶۲ هزار و ۱۱۴ داوطلب زن و تعداد ۴۴۹ هزار و ۷۰۴ داوطلب مرد در آزمون سراسری ۱۴۰۰ ثبت نام کرده‌اند که برای آن‌ها با احتساب گروه آزمایشی دوم برخی داوطلبان، تعداد یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۹۳۱ کارت ورود به جلسه صادر شد.

طبق گفته سازمان سنجش کشور، قرار است تا نتایج اولیه این آزمون تا دوشنبه، ۱۱ مرداد اعلام شود. داوطلبان مجاز به انتخاب رشته از نیمه اول مرداد می‌توانند نسبت به انتخاب رشته در آزمون سراسری اقدام کنند. اسامی پذیرفته شدگان نهایی کنکور ۱۴۰۰ هفته آخر شهریور اعلام خواهد شد و بر اساس این نتایج، تعداد یک میلیون و ۹۰ هزار داوطلب در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سراسر کشور پذیرش خواهند شد.

زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰

آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ از روز چهارشنبه، ۶ مرداد با شرکت بیش از ۷۲ هزار داوطلب و پنج شنبه، ۷ مرداد با شرکت بیش از ۳۰۰ هزار و ۲۵۵ و سر انجام روز گذشته (جمعه ۸ مرداد)با شرکت ۲۵۵ هزار و ۸۳۵ داوطلب برگزار شد.

طبق آمار اعلام شده از سوی سازمان سنجش در آزمون کارشناسی ارشد امسال، تعداد ۶۳۴ هزار و ۵۴ داوطلب شرکت کردند و حدود ۵۳ درصد داوطلبان را زنان تشکیل می‌دهند.

آزمون کارشناسی ارشد در ۶ گروه آموزشی برگزار می‌شود که در گروه علوم انسانی با شرکت بیش از ۴۰۸ هزار نفر در گروه علوم پایه بیش از ۳۵ هزار نفر در گروه فنی و مهندسی بیش از ۱۲۵ هزار نفر، در گروه کشاورزی و منابع طبیعی ۱۴ هزار و ۶۷۲ نفر، در گروه هنر ۴۶ هزار و ۸۵۶ نفر، در گروه دامپزشکی ۲ هزار و ۵۴۵ نفر و مجموعا ۶۳۴ هزار و ۵۹ داوطلب در این آزمون شرکت کردند.

بر اساس آخرین گفته‌ها قرار است نتایج آزمون کارشناسی ارشد نیز در دهه اول شهریور اعلام شود، همچنین به تدریج تا اوایل مهر نتایج رشته‌های مصاحبه دار و آزمون‌های عملی نیز اعلام می‌شود؛ در نهایت نتایج نهایی آزمون اواخر مهر یا اوایل آبان اعلام شود.

زمان اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی

چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی ساعت ۸ صبح روز سه شنبه، هشتم تیر در ۲۸ حوزه امتحانی برگزار شد. تعداد داوطلبان آزمون مذکور ۱۲۶۰۱ نفر که از این تعداد پنج هزار و ۴۶۳ نفر آقا و هفت هزار و ۱۳۸ نفر خانم بودند.

نتایج اولیه این آزمون قرار بود هفته ابتدایی مرداد اعلام شود، اما به دلیل وجود برخی مشکلات نتایج آزمون دستیاری تخصصی عصر امروز (شنبه نهم مرداد) یا نهایتا فردا شب (یکشنبه، ۱۰ مرداد) اعلام می شود. داوطلبان می‌توانند برای مشاهده نتیجه آزمون به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir مراجعه کنند.

تاریخ برگزاری آزمون پزشکی مقطع کارشناسی

آزمون کتبی پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی فردا (یکشنبه، ۱۰ مرداد) در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود. آزمون راس ساعت ۹ صبح در سالن شهدای دانشکده پزشکی و سالن‌های دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز می‌شود و داوطلبان باید حداکثر راس ساعت ۸:۳۰ صبح در محل دانشکده‌ها حضور داشته باشند.

مهلت اعتراض داوطلبان حداکثر تا ساعت ۱۳ روز یکشنبه، ۱۲ تیر است و اعتراض‌ها باید در سایت exam.tums.ac.ir با نام کاربری (کدملی) و رمز ورود (کد داوطلبی) در قسمت پنل ثبت شود. نتایج آزمون کتبی نیز ۲۰ تیر ۱۴۰۰ اعلام خواهد شد. زمان اعلام نتایج اولیه این آزمون هنوز مشخص نشده است./خبرنگاران جوان

موضوع

افزودن دیدگاه جدید