زنان باردار و بچه ها نباید واکسن کرونا بزنند

 واکسن کرونا

با توجه به عدم ظهور نشانه‌های جدی ابتلا به کرونا در کودکان آزمایش واکسن این بیماری بر روی آن‌ها منطقی نیست و لزومی به این کار احساس نمی‌شود. از سوی دیگر تا به حال این واکسن بر روی کودکان نیز آزمایش نشده و لذا نمی‌توان در مورد پیامد‌های تزریق آن به گروه سنی مذکور مطمئن بود.

از سوی دیگر واکسن کرونا تا به حال بر روی زنان باردار نیز آزمایش نشده و با توجه به آسیب پذیر بودن این قشر جامعه نمی‌توان آن را بدون نگرانی بر روی آن‌ها نیز آزمایش کرد.

* ملاحظات تولید واکسن کرونا برای کودکان

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا افزوده که آزمایش واکسن کرونا بر روی کودکان با تاخیر رخ می‌دهد و این کار صحیح است. زیرا واکسن یادشده ابتدا باید بر روی بزرگسالان آزمایش شود تا ایمنی و تاثیرگذاری آن تایید شود و سپس می‌توان این واکسن را بر روی کودکان نیز آزمایش کرد.

به گفته دکتر ویلیام شافنر متخصص بیماری‌های عفونی، کودکان سیستم ایمنی بسیار متفاوتی در مقایسه با بزرگسالان دارند و لذا واکسن‌هایی که برای آن‌ها تولید می‌شود نیز کاملا متفاوت است. وی افزوده است که آزمایش واکسن کرونا بر روی کودکان ۵ تا ۱۲ سال و بالای ۱۲ سال باید با برنامه ریزی دقیقی انجام شود.

منبع: تابناک

افزودن دیدگاه جدید