چهارمین شهید مدافع سلامت در اصفهان

چهارمین شهید مدافع سلامت اصفهان


دکتر سید حسن ابن شهیدی از پزشکان بازنشسته تامین اجتماعی استان اصفهان بود که در مطب و بیمارستان‌های خصوصی فعالیت می‌کرد. این پزشک متخصص دو هفته گذشته به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شد که متاسفانه روز گذشته در بیمارستان الزهرا (س) فوت کرد.

پیکر این شهید مدافع سلامت فردا (پنج شنبه_۲۷ شهریورماه) طی مراسمی از مقابل بیمارستان الزهرا (س) اصفهان تشییع شده و در گلستان شهدای این شهر خاکسپاری می‌شود.

پیش از این در ۱۴ شهریور ماه، دکتر نوریان متخصص مغز و اعصاب، سومین پزشک مدافع سلامت اصفهان بر اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ در بیمارستان الزهرا (س) فوت کرد.

دکتر سعید حقیقی و دکتر سید محمد موسوی از پزشکان مدافع سلامت اصفهان نیز بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

احمد طالبی پرستار بازنشسته که به صورت داوطلبانه در بیمارستان‌های فیض و آیت الله کاشانی به عنوان پرستار خدمت می‌کرد، دکتر مجید فرهاد از پزشکان دانشگاه علوم پزشکی کاشان، علی اسد سلطانی از کارکنان بیمارستان نطنز، علی منصوری کارمند بیمارستان عیسی بن مریم، حامد مردانی از کارکنان بخش رادیولوژی بیمارستان شهید آیت الله صدوقی، خسرو حکمت‌روش از کارکنان بخش اتاق عمل بیمارستان زهرای مرضیه (س) و احمد طالبی پرستار بیمارستان‌های فیض و آیت الله کاشانی از دیگر مدافعان سلامت هستند که در ماه‌های گذشته در استان اصفهان بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان روز گذشته در گفتگو با ایسنا، با اعلام اینکه وضعیت شیوع کرونا در استان اصفهان برخلاف استان‌های دیگر کشور هیچ نشانه‌ای از روند رو به بهبود ندارد، گفت: از نظر تعداد موارد ابتلا به کرونا مشابه پیک اول در اسفندماه هستیم، اما از نظر شیوع بیماری وضعیت به مراتب بدتری نسبت به پیک اول داریم.

به گفته آرش نجیمی تعداد موارد مثبت کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در یک روز این هفته تقریبا معادل یک سوم تعداد کل موارد کشور بود و از این نظر اصفهان جزو استان‌های به شدت قرمز است که در وضعیت خاصی قرار دارد.
منبع: ایسنا

موضوع

افزودن دیدگاه جدید