زمان دقیق انتشار بازی Half-Life: Alyx اعلام شد

 زمان دقیق انتشار بازی Half-Life: Alyx اعلام شد

شرکت Valve، ناشر و استودیو سازنده سری بازی‌های Half-Life، امروز زمان انتشار نسخه بعدی و مورد انتظار از این عنوان از بازی‌ها را اعلام کرد. پیش از این انتظار می‌رفت که با توجه به گزارشات و شواهد موجود، انتشار این بازی به زمان دیگری موکول شود، اما Valve امروز اعلام کرد که این بازی بدون تاخیر و در زمان موعود به دست علاقه‌مندان خواهد رسید.

پس از سال‌ها انتظار، چندی پیش بود که Valve اعلام کرد در نظر دارد در آینده نزدیک از نسخه جدیدی از سری بازی‌های Half-Life رونمایی کند. این بازی که Half-Life: Alyx نام دارد یک Spin-Off از نسخه‌های پیشین از این بازی است که به صورت اختصاصی برای پلتفرم‌های مبتنی بر واقعیت مجازی تولید و ساخته می‌شود. Valve پیش از این اعلام کرده بود که این بازی را در ماه مارس سال 2020 میلادی منتشر می‌کند، اما در آن زمان تاریخ دقیقی برای انتشار این بازی معرفی نشد.

اما این شرکت امروز با انتشار توییتی رسمی اعلام کرد که در نظر دارد بازی Half-Life: Alyx را در تاریخ 23 مارس (چهارم فروردین 1399) در دسترس علاقه‌مندان به آن قرار دهد. به این ترتیب تا کمتر از 40 روز دیگر، می‌توان این بازی را با استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی سازگار با آن به اجرا در آورد. همانطور که Valve چندی پیش اعلام کرده بود بعید به نظر می‌رسد که تاخیری در زمان انتشار این بازی رخ دهد؛ چرا که هم اکنون مراحل تولید و ساخت آن به پایان رسیده است و این شرکت این روزها مشغول بررسی‌های نهایی آن است.

همانطور که از نام این بازی هم مشخص است، Alyx Vance که در نسخه‌های پیشین از این سری از بازی‌ها یک نقش جانبی و تکمیل کننده را برعهده داشت در این بازی جدید نقش اصلی را ایفا می‌کند. اگرچه نمی‌توان این بازی را با نام Half-Life 3 معرفی کرد، اما شرکت سازنده اعلام کرده است که آن، یک بازی Half-Life کامل است. بازی Half-Life: Alyx در حالی قرار است منتشر شود که از زمان انتشار بازی Half-Life 2: Episode 2، به عنوان آخرین نسخه از این سری از بازی‌ها چیزی در حدود 13 سال می‌گذرد.

برای بسیاری از علاقه‌مندان به دنیای بازی‌ها، بازی Half-Life: Alyx، یکی از مورد انتظارترین عناوین سال 2020 است. هم اکنون می‌توان این بازی را از طریق سرویس Steam با 10 درصد تخفیف به صورت پیش‌فروش خریداری کرد. شرکت سازنده پیش از این اعلام کرده بود که این بازی با هدست‌های واقعیت مجازی HTC Vive، Oculus Rift و Valve Index سازگاری کامل خواهد داشت.

بسیاری از کارشناسان عرضه این بازی را دلیل کمیاب شدن هدست‌های واقعیت مجازی در بازارهای جهانی می‌دانند. در حالی که نزدیک به یک ماه از تعطیلات کریسمس می‌گذرد موجودی بسیاری از شرکت‌ها در بخش هدست‌های واقعیت مجازی به اتمام رسیده است. درست پس از معرفی بازی Half-Life: Alyx بود که بسیاری از تولیدکنندگان این محصولات از اتمام موجودی انبارهای خود خبر دادند. Valve اعلام کرده است که در تلاش است تا زمان عرضه این بازی به بازار، بازهم هدست‌های Index خود را در دسترس علاقه‌مندان قرار دهد.

برچسب‌ها

افزودن دیدگاه جدید