طرز تهیه کیک اسفنجی شکلاتی بدون فر در خانه

طرز تهیه کیک اسفنجی شکلاتی بدون فر در خانه

 به گزارش نت در نت   طرز تهیه کیک اسفنجی بدون فر در خانه

مواد لازم:

تخم مرغ..... 4 عدد
آرد ...... یک و نیم لیوان
شکر ...... یک لیوان
روغن...... یک سوم لیوان
آب جوش...... نصف لیوان
پودر کاکائو.... دو قاشق غذاخوری
وانیل...... نوک قاشق چایخوری
بکینگ پودر...... نصف قاشق چایخوری

طرز تهیه کیک اسفنجی بدون فر

ابتدا فر دستی را آماده میکنیم. یک قابلمه بزرگی را روی گاز گذاشته تا خوب داغ شود . یکربع قبل از اماده سازی مواد کیک قابلمه را روی گاز گذاشته.

تخم مرغ ها باید خنک باشد. ابتدا سفیده و زرده را از هم جدا کرده سفیده ها را کمی هم زده وقتی کف کرد یک قاشق غذا خوری شکر را درون سفیده ها ریخته و با دور تند همزن هم میزنیم تا زمانیکه وقتی ظرف را وارونه کردیم سفیده ها از ظرف نریزد. ظرف سفیده های همزده را در یخچال گذاشته تا آب نیوفتند.
زرده ها و باقی شکر و وانیل را مخلوط کرده و با همزن خوب هم می زنیم تا کرم رنگ و کشدار بشه. آب جوش را کم کم از کنار ظرف اضافه کرده تا به زرده ها شوک وارد نشود و نبرد. 5دقیقه هم زده بعد روغن را ریخته و کمی هم می زنیم .آرد و بکینگ پودر و پودر کاکائو را مخلوط کرده و سه بار الک میکنیم. مواد خشک را در سه مرحله به زرده تخم مرغها اضافه کرده و هم میزنیم. یک سوم سفیده ها را به آرد و زرده تخم مرغ اضافه کرده و باهمزن هم میزنیم وقتی مخلوط شد باقی سفیده ها را به آرامی و با کمک لیسک یا قاشق چوبی از یک جهت هم میزنیم . زیاد هم نمی زنیم فقط در حد محو شدن آرد در مواد تا پف کیک نخوابد .

کف قالب را چرب کرده ( از ارده و یا مخلوط یک قاشق آرد با نصف قاشق روغن جامد می توانید استفاده کنید) و مواد کیک را درون قالب ریخته و قالب را دوبار به آرامی به زمین زده تا هوای داخل خمیر کیک گرفته شود. قالب را درون قابلمه بزرگ از قبل داغ شده گذاشته .مدت 45 تا 55 دقیقه زمان برای پخت کیک نیاز است.

امیدوارم این کیک بسیار خوشمزه را تهیه کرده و از خوردن آن کنار عزیزانتان لدت ببرید

افزودن دیدگاه جدید