تعداد طبیعی ریزش مو در روز چندتار مو است؟

دلایل مهم و نگران کننده ریزش مو

روزانه چه تعداد ریزش مو طبیعی است؟؟؟

 ریزش مو طبیعی

 تعداد طبیعی ریزش مو در روز به طور متوسط بین 70 تا 120 تار مو است که به گفته ی متخصصان پوست و مو این میزان ریزش مو در طول روز امری طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد.

یک متخصص پوست و مو گفت:عواملی مثل وراثت، کمبود آهن،کم کاری یا پرکاری تیروئید یا در برخی مواقع مصرف داروهای نیروزا از دلایل ریزش موی سر است.

 بیش از نیمی از بیمارانی که برای درمان به متخصصان پوست و مو مراجعه می کنند به دلیل ریزش مو است. در طول روز به طور متوسط 70 تا 120 مو ریزش دارد که این میزان طبیعی است و آنچه اهمیت دارد تغییر الگوی ریزش مو بوده که در آن صورت باید ریزش مو جدی گرفته شود.

این متخصص پوست و مو با اشاره به اینکه ریزش مو تحت تاثیر عوامل ارثی است ادامه داد:ریزش به دلیل عوامل ژنتیکی معمولا در سنین 18 تا 30 سالگی رخ می دهد.

 ریزش مو بر اثر عوامل ارثی در ناحیه جلوی سر و کف سر بیشتر دیده می شود. البته دلایل هورمونی نیز تاثیرگذار است به طوری که زنان گاهی در سن یائسگی دچار ریزش مو می شوند.وی تصریح کرد:در هر صورت پزشک معالج با مشاهده ریزش مو در فرد، باید به فاکتورهای عامل وراثت، هورمون، کمبود آهن، بیماری های زمینه ای، کم کاری یا پرکاری تیروئید یا در برخی مواقع مصرف داروهای نیروزا دقت کند.

این متخصص پوست و مو گفت:گاهی نیز عوامل روحی مثل استرس یا خستگی باعث ریزش مو می شود.

نمناک