سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش درگذشت افشین آبشناسان را تسلیت گفت

 سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش درگذشت افشین آبشناسان را تسلیت گفت

سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش درگذشت افشین آبشناسان مؤلف و محقق حوزه نبوغ نظامی و فرزند ارشد شهید سرلشکر آبشناسان را تسلیت گفت.

نت در نت به گزارش ایسنا، در این پیام تسلیت سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش آمده است:مرحوم افشین آبشناسان، ضمن فعالیت مؤثر در حوزه ایثارگران و شهدا، تلاش بی وقفه و نقش بسزایی در گردآوری خاطرات، اسناد، مصاحبه ها، آثار و تبیین اقدامات شگرف شهید سرلشکر آبشناسان در دوران دفاع مقدس و همکاری با مؤلفان آثار فرهنگی با موضوع آن شهید والامقام ارتش اسلام داشت که از آن جمله می‌توان به طرح مطالعاتی «سیر تحول و بررسی افکار نظامی و فردی شهید آبشناسان» اشاره کرد.

در بخش دیگر این پیام آمده است: درگذشت مرحوم افشین آبشناسان را به خانواده شهید آبشناسان،همرزمانش در ارتش جمهوری اسلامی ایران تسلیت گفته و از خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات و برای خانواده‌ و بازماندگانش صبر را از درگاه خداوند آرزومندیم.

سرلشکر حسن آبشناسان،عارف شب زنده‌دار و شیر میدان‌های نبرد، مقلد صادق و مخلص امام و عاشق ایران، از شهیدانی است که مظلوم و گمنام به سوی حق شتافت و با آگاهی و شناخت عمیق به راه امام و اسلام زندگی کرد.

آبشناسان در سال ‌۱۳۶۴ به فرماندهی لشکر ‌۲۳ نیروهای ویژه هوابرد منصوب شد. او در مدت کوتاه فرماندهی خود در این لشکر، تحولات بزرگی به وجود آورد واین یگان را منشا، خدمات بسیاری ساخت.

شهید آبشناسان

شهید آبشناسان

سرانجام روح بزرگ والهی حسن آبشناسان روز هشتم مهرماه مهرماه ۱۳۶۴در عملیات قادر به آسمان شتافت و به شهادت رسید. «شهید صحرا» لقبی بود که اهالی دشت‌عباس به او داده بودند. شهید سرلشکر حسن آبشناسان، فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا و لشکر ‌۲۳ نیروهای مخصوص مصداق کاملی از زاهد شب و شیر روز بود. البته این فرمانده شجاع به دلیل کارهای دلیرانه و نبوغ نظامی‌اش در میان همرزمان و فرماندهان به «شیر صحرا» مشهور شد.

افزودن دیدگاه جدید