یکی از نادرترین علائم کرونا را بشناسید

یکی از نادرترین علائم کرونا را بشناسید

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهر کرد با اشاره به اینکه پیک چهارم کرونا در استان آغاز شده است، بیان کرد: 55 درصد مردم استان چهار محال و بختیاری پروتکل های بهداشتی چون استفاده از ماسک را رعایت می کنند.

نت در نت مهندس سید راشد جزایری با بیان اینکه میانگین ابتلای روزانه به کرونا طی ماه اخیر 187/5 بوده است، به خبرنگار بهداشت نیوز گفت: میانگین آمار بستری شدگان طی ماه اخیر47/8 نفر و  میانگین ‌آمار فوتی های کرونا نیز طی ماه اخیر0/8 نفر بوده است.

وی افزود: بیشترین میانگین سنی مبتلایان به کرونا در استان متلعق به گروه سنی 16  تا 45 سال است و شدت علائم بیماری به دلیل چرخش واریانت انگلیسی در استان، نسبت به گذشته افزایش یافته است.

 معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهر کرد خاطرنشان کرد: شایعترین علامت مبتلابان به کووید در استان، سردرد و نادرترین علامت استشمام بوی نامطبوع بوده است.

جزایری آغاز پیک جدید کرونا را در استان تأکید کرد و گفت: دلیل افزایش آمار مبتلایان عدم استفاده از ماسک، عدم رعایت فاصله اجتماعی، دورهمی های خانوادگی در شب عید و مسافرت های نوروز است.

 وی در خصوص وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک در سطح استان چهار محال و بختیاری عنوان کرد: 55 درصد مردم استان چهار محال و بختیاری پروتکل های بهداشتی چون استفاده از ماسک را رعایت می کنند.

رئیس مرکز بهداشت استان چهار محال و بختیاری ادامه داد: تاکنون استان چهار محال بختیاری 5 شهید مدافع سلامت داشته است و  1116 نفر از  پرسنل درمان و  581 نفر از پرسنل بهداشت 581 نیز به بیماری کرونا مبتلا شده اند.

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهر کرد در رابطه با آخرین وضعیت واکسیناسیون در استان چهارمحال و بختیاری به بهداشت نیوز گفت: تا کنون 7830 دوز بدست ما رسیده که از این تعداد 3520 دوز واکسن تزریق شده است.

گفتگو: مشکات سخاوتی

منبع: بهداشت نیوز

افزودن دیدگاه جدید